Home > Specialybės > Menai > Vizualiniai > Mada, rūbų dizainas / Fashion design

Mada, rūbų dizainas / Fashion design

Mada (pranc. mode iš lot. modus 'matas, būdas, taisyklė, paprotys, forma, apribojimas') — tai tam tikru laiku visuomenėje vyraujantis stilius.KUR STUDIJUOTI MADŲ INDUSTRIJAS
University of Southampton
Fashion and Textile Design (3 years)

Arts University Bournemouth
Costume with perfomance design
Fashion
Textiles

Birmingham City University
Fashion Design
Fashion Design with Design for Performance
Fashion Design with Fashion Accessories
Fashion Design with Fashion Communication
Fashion Design with Garment Technology
Textile Design
Textile Design (Constructed Textiles)
Textile Design (Embroidery)
Textile Design (Printed Textiles and Surface Design)

Southampton Solent University
Fashion
Fashion Styling

University of South Wales
Fashion Design

University of Bedfordshire
Fashion Design

Coventry University
Fashion

TEKO Design and Business School
Design - Fashion
Pattern Design – FashionSVAJOJI TAPTI AUKŠČIAUSIOS KLASĖS DIZAINERIU?
  


PLAČIAU APIE MADŲ INDUSTRIJĄ

Mada (pranc. mode iš lot. modus 'matas, būdas, taisyklė, paprotys, forma, apribojimas') — tai tam tikru laiku visuomenėje vyraujantis stilius (drabužių, papuošalų, kitų aksesuarų, architektūros, maisto, literatūros kūrinių ir kt.), periodiškai pasikartojantis su tam tikrais pasikeitimais ir patobulinimais. Siauresne prasme — aprangos stiliaus kaita, savo ištakomis siekianti XVII a. Prancūzijos karaliaus dvarą, kurio rengimosi būdas buvo pavyzdžiu kitoms Europos šalims.

Londono mados savaitė – Londone vykstantis mados industrijos renginys, trunkantis apie savaitę, kurio metu drabužių dizaineriai ir mados namai pristato savo naujausias kolekcijas. Šiuo renginiu informuoja apie tai, kokias naujas mados tendencijas siūlo britų mados kūrėjai. Tokie pat renginiai vyksta ir Milane, Niujorke bei Paryžiuje.

Ekologiškoji mada (tvarioji mada) – dizainerius ir drabužių gamintojus vienijanti idėja, skatinanti vystyti aplinkai draugišką mados pramonę ir etišką požiūrį į darbą neaukojant stiliaus. Savo gyvavimo pradžioje dauguma tvariosios mados modelių atrodė labai radikaliai ir iššaukiamai. Tačiau dabar viskas pasikeitė – vadinamosios etiškos mados produktai, žiūrint plika akimi, niekuo nesiskiria nuo įprastinių. Skirtumas tas, kad visoje gamybos grandinėje naudojamos pažangiausios ir aplinkai draugiškos technologijos.


ĮSIJAUSK