Home > Šalys > Danija > Studijų sistema > Du keliai (3+2 ir 2+1+2)

Du keliai (3+2 ir 2+1+2)

Kelias 3+2
  • 3–3,5 studijų metų universitete arba universitetiniame koledže. Suteikiamas bakalauro laipsnio diplomas ir standartinis ECTS balų kiekis.
  • Įgijus bakalauro laipsnį, po dar 2 metų tame pačiame arba bet kuriame kitame pasaulio universitete suteikiamas magistro laipsnio diplomas.


Kelias 2+1+2
  • Pirmi 2 studijų metai koledže (akademija, institutas). Suteikiamas AP laipsnis ir standartinis ECTS balų skaičius.
  • Tada studentai gali likti toje pačioje mokslo įstaigoje arba stoti į kitą ir gauti bakalauro laipsnio diplomą. Kadangi suteikiamas standartinis ECTS balų skaičius, studentai studijas tęsti gali bet kuriame ES universitete ir įgyti bakalauro diplomą per 1–2 metus.
  • Po bakalauro studijų taip pat suteikiamas standartinis ECTS balų skaičius. Studentai gali rinktis magistro studijas tame pačiame universitete Danijoje arba bet kuriame pasaulio universitete.

Ši sistema leidžia lanksčiai planuoti studijų procesą, esant norui ir galimybei, pakeisti 3 šalis per 5 studijų metus.

Ši sistema leidžia studijas pradėti koledže, o baigti bet kuriame pasaulio universitete.


Pavyzdys:
Vidutinio akademinio lygio moksleivis norėtų studijuoti CBS (Copenhagen Business School). Tai vienas geriausių verslo universitetų ES šalyse. Įstoti į jį, baigus mokyklą, yra gana sudėtinga dėl didelių stojimo reikalavimų. Bandyti įstoti į magistrantūrą, baigus Lietuvos universitetą, taip pat sudėtinga, nes reikia laikyti sunkius papildomus stojamuosius egzaminus.

Tačiau yra lengvesnis kelias – studijas pradėti koledže, o po 2 studijų metų pakeisti mokymosi vietą. Norint mokytis Danijos universitete, baigus koledžą, nereikia laikyti jokių egzaminų. Studentas tiesiog keičia studijų vietą. Po 1–1,5 metų jis baigia universitetą, tarkim, Aarhus University (tai vienas geriausių universitetų pasaulyje, remiantis akademiniais reitingais). Baigęs šį universitetą, studentas labai lengvai įstoja į magistrantūrą CBS. Tai kelias, reikalaujantis nedaug pastangų, leidžiantis adaptuotis pamažu. Koledže studijuoti kiek lengviau nei universitete, paprasta pereiti į universitetą ir gauti bakalauro diplomą, o vėliau – magistro.

Taip vidutinio akademinio lygio moksleivis, išvengdamas didesnių sunkumų ir įtampos, tampa  aukščiausio lygio specialistu, geidžiamu visame pasaulyje.

SVARBU!
Pasirinkus 2+1+2  kelią ir norint įstoti į magistro studijas CBS ar kitame prestižiniame universitete, gali tekti laikyti papildomus kursus. Jų trukmė svyruoja nuo 2 mėnesių iki vienerių metų, priklausomai nuo studijų programos ir universiteto. Norint viską išsiaiškinti, reikia kreiptis į universiteto atstovus ir pasiteirauti, ar jie priims jus po tam tikros akademijos (koledžo) profesinio bakalauro programos į universiteto magistro studijas, ir kokių reikės papildomų kursų.