Home > Apie FOX > FOX projektai > Konsultacijos > Anketos pildymas > Paraiškos programų skaičius

Paraiškos programų skaičius

Rekomenduojamas maksimalus paraiškos kursų skaičius yra 3-4. Taip yra todėl, kad daug darbo atliekama siunčiant paraiškas į universitetus ir galų gale lieka tik vienas kursas, kurį galima pasirinkti, todėl didžiausia darbo dalis bus padaryta veltui. Taip pat yra keletas kitų dalykų, kurių reikia nepamiršti ir kurie bus paaiškinkti, naudojant tam tikrus pavyzdžius, šio skyriaus gale.

Atsiradus naujai taisyklei, visi konsultantai turi asmeniškai konsultuoti studentus, kurie pridėjo daugiau nei 4 kursus arba daugiau nei 2 šalis. Kadangi yra kai kurie dalykai, kurių negalima pamiršti ir apie kuriuos studentai gali nežinoti pridedant kursus, konsultantai turi pranešti jiems, ko reikia tikėtis bei patarti pašalinti kai kuriuos kursus, jei tai įmanoma.

NB! Ne priimkite paraiškos nesuteikus konsultacijos studentui, ir patalpinkite paaiškinimą savo Užrašuose, kad ADMINSTRATORIUS irgi žinotų apie jūsų pokalbį su studentu!

Taip pat yra kai kurie apribojimai dėl galimų papildomų kursų skaičiaus, kuriuos nustato universitetas arba nacionalinė sistema.

Danija – iš viso 8 kursai nacionalinėje sistemoje; TEKO – maks. 2 kursai
UK – iš viso 5 kursai, kuriuos negalima pakeisti vėliau
Nyderlandai – iš viso 4 kursai, kuriuos negalima pakeisti

1 pavyzdys
Jonas vis dar mokosi vidurinėje mokykloje ir nori pateikti paraiškas į sekančius kursus:

1. Malmės Universitetas –Europos Studijos (Švedija) bakalaurą
2. Stendeno Taikomųjų mokslų Universitetas– Tarptautino verslo ir kalbų komercijos bakalaurą 
3. Koventrio Universitetas – Verslo administravimo (Hons) bakalaurą
4. Orhuso universitetas, Herning – Tarptautinės komunkacijos ir multimedijos bakalaurą
5. TEKO – AP diplomas prekybinių ženklų ir marketingo vadybą– mada ir baldai 
6. UCN – Eksporto ir technologijų valdymo BA 

Jono atveju jo paraiška pateks į 4 nacionalinės sisitemas ir kadangi  UCN irgi naudoja savo sistemą, ten taip pat turėtų būti sukurta paskyra. Tai reiškia,  kad Administratorius iš viso turi sukurti net 5 paraiškas kiekvienam asmeniui!

Kadangi Jonas kreipiasi į Švedijos universitetą, o pats dar mokosi vidurinėje mokykloje, jo šansai būti priimtam yra pakankamai maži ir jam gali  būti pasiūlyta studijuoti tik vasaros gale. 

Danijoje tik pirmoje prioritetų sąraše esantis universitetas pateikia studentui pasiūlymą ir turi tai padaryti tik iki oficialios datos, t.y. iki liepos 30 d.! Tuo metu kai TEKO ir UCN įprastai pateikia pasiūlymus iki šios datos ir net jeigu jie nėra pirmose prioritetų sąrašo vietose, jų pasiūlymai negali būti priimti, nebent Aarhus Universitetas , Herninge nesuteikia pasiūlymo, ir jie negali tai daryti iki liepos 30 d.

Jeigu studentai yra priimti į UCN, jie  turi sumokėti tarptautinį studentų bei knygų pakuotės mokesčius  per 14 dienų po pasiūlymo gavimo, nepriklausomai nuo to, ar UCN yra jų pirmasis pasirinkimas. Jeigu jie nesumoka šių mokesčių, gali prarasti savo vietą. Mokestis yra € 400 sumą, iš kurių € 100 negrąžinami. 

Konsultuojant Joną, ATSTOVAS turi patarti jam visiškai atsisakyti Švedijos universiteto, nebent jis labai nori studijuoti ten ir yra pasiruošęs  daug vargintis bei rizikuoti niekur neįstoti išvis . Jonas taip pat turi nuspręsti, ar jį tikrai domina kitos 3 šalys, ar jis norėtų pasirinkti tik 1 ar 2. Jis taip pat turi pagalvoti apie pasirenkamuosius dalykus ir būti perspėtas, kad TEKO yra papildoma užduotis, kurią reikia atlikti.

Taigi, kaip matote, yra daug dalykų, kurių negalima pamiršti, todėl asmeninės konsultacijos yra ypač svarbios! Nepriimkite paraiškų nepakalbėjus su studentais ir neįsitikinus, kad jie tikrai žino, ką renkasi.


Labai svarbu yra nepamiršti, kad nors mes ir darome viską atnaujinant  visą informaciją apie kursus Dream Apply sistemoje, kartais pasitaiko taip, kad universitetai keičia kai kuriuos kursų reikalavimus vėliau metų begyje.  Todėl prašome taip pat patikrinti pačių universitetų svetainės skiltį apie kursų reikalavimus, kad įsitikintumėt, jog žinote paskutinę informaciją. Pastebėjus, kad kažkas yra neteisinga mūsų svetainėje, praneškite apie tai ADMINISTRATORIUI!