Home > Apie FOX > FOX projektai > Konferencija LR Seime: "Sugrąžinkime talentus Lietuvai"

Konferencija LR Seime: "Sugrąžinkime talentus Lietuvai"

2013 m. gegužės 21 d. Seime surengtoje konferencijoje „Sugrąžinkime talentus Lietuvai“ pateikėme konkrečių siūlymų, kaip susigrąžinti išvykusius Lietuvos talentus, o užsienyje studijuojančiam ir gyvenančiam šalies jaunimui pasiųsti aiškią žinutę, jog Lietuvos verslo ir visuomenės atstovai itin vertina grįžtančius specialistus. Tikimės, konferencija taps kasmetinė, kad būtų galima įvertinti pokyčius, stebėti reemigracijos procesus.Konferencijoje dalyvavo garbingi svečiai ir pranešėjai iš LR užsienio reikalų, švietimo, ūkio ministerijų, žinomi verslininkai, migracijos ekspertai, žiniasklaidos atstovai, studijas užsienyje baigę ir į Lietuvą grįžę bei sėkmės lydimi specialistai ir verslininkai, šiuo metu užsienyje studijuojantys jaunuoliai, užsienio lietuvių jaunimo sąjungų vadovai.


Po konferencijos vyko karšta diskusija dėl konkrečių problemų sprendimo būdų ir galimybių.


Svarbiausi FOX organizacijos iškelti uždaviniai:

  • Mokyklose diegti jaunuoliams idėją, jog, baigę studijas užsienyje, po tam tikro laiko jie turėtų grįžti į Lietuvą, sieti savo ateitį su ja; jog užsienyje studijas baigę lietuviai yra laukiami ir vertinami Lietuvos darbdavių. Būtent šią mintį FOX išsako kiekvieno renginio metu.
  • Skatinti visuomenėje diskusiją šia tema, žiniasklaidoje nuolat viešinti idėją, jog užsienyje studijas baigę jaunuoliai yra reikalingi Lietuvos darbdaviams.
  • Konferenciją rengti kiekvienais metais siekiant sutelkti visas prie iškeltų uždavinių dirbančias ir už tai atsakingas organizacijas, pasidalyti tuo, kas buvo nuveikta per metus, koordinuoti bendrus veiksmus. 

Daugiau informacijos apie konferenciją www.TalentaiLietuvai.lt.GOOGLE: "Sugrąžinkime talentus Lietuvai"

http://www.youtube.com/watch?v=KiT8lrTofdE

http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=2443&p_d=136174&p_k=1

http://www.alfa.lt/straipsnis/15136322/Jauni.verslininkai.nori.kurti.ir.dirbti.Lietuvoje=2013-05-14_14-26/

http://www.jkljs.org/2013/05/jkljs-atstovas-dalyvavo-konferencijoje-sugrazinkime-talentus-lietuvai/

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-05-14-geguzes-17-d-seime-vyks-pirmoji-sugrazinkime-talentus-lietuvai-konferencija/100964

http://www.solidarumas.lt/index.php/naujienos/lps-naujienos/83-lps-2012-11/651-seime-vyko-konferencija-sugrazinkime-talentus-lietuvai

http://www.lithuaniatribune.com/tag/sugrazinkime-talentus-lietuvai/

http://www.lrytas.lt/verslas/izvalgos-ir-nuomones/r-dargis-emigrantai-lietuvos-neisgelbes.htm

http://manokarjera.cv.lt/Default4.aspx?ArticleId=e306ff69-dfc4-4630-983e-32e2a8445451

http://www.ekonomika.lt/naujiena/r-dargis-stabdydama-emigracija-valstybe-turejo-atlikti-namu-darbus-39285.html